Facebook'ta reklam alanı sınırlı olduğu için reklamlar ilgili kullanıcı profili için belirlenen ziyaretçi başı maliyetlere göre sıralanır. Örneğin İzmir'de yaşayan, 25 - 40 yaşları arasında, üniversite mezunu evli erkekleri hedefleyen bir reklam vermek istiyorsunuz. Bu hedef kitle için toplamda 50 firmanın reklam verdiğini düşündüğümüzde, en yüksek ziyaretçi başı teklifi veren beş firmanın reklamı yayınlanacaktır. Yayınlanan bu beş firmanın reklamının altında yer alan "Diğer Reklamlar" sekmesini tıkladığınızda, en yüksek teklif veren ilk 30 firmayı görebilirsiniz. Reklamınız ilk 30 teklif içinde yer almıyorsa, reklamlarınızı üst sıralarda görebilmek için tekliflerinizi yükseltmeniz gerekmektedir. Tekliflerinizi yönetim panelinden kolayca yükseltebilirsiniz. 


Ziyaretçi başı teklifleri yüksek olan ve üst sıralarda olan reklamlar tıklandıkça, günlük bütçesinden düşer. Günlük bütçesi sona eren firmanın reklamı yayından kalkar ve hemen sonraki firmanın reklamı devreye girer.   


Reklam kampanyalarınız açılırken, ziyaretçi başı teklifleriniz reklam vermek istediğiniz hedef kitlede en yüksek ziyaretçi sayısını elde edebileceğiniz şekilde ayarlanır. Dilediğiniz zaman yönetim panelinden bütçeniz ve ziyaretçi başı teklifleriniz ile ilgili değişiklik yapabilirsiniz. Ufak bir hatırlatma, bütçe değişiklikleriniz gün sonu güncellemesinden sonra etkili olmaktadır. 
 

Diğer Soru ve Cevaplar

Bizi takip edin
HEMEN BAŞVUR