Twitter Reklam Formatları Nelerdir?

Twitter'da reklam vererek, ürünler veya hizmetler hakkında konuşan, kendi çevreleriyle paylaşan bir takipçi kitlesine erişebilir; ilgi alanlarını veya demografik özelliklerini hedefleyerek mesajınızı en çok görmesini istediğiniz hedef kitleye iletebilirsiniz. 

Twitter reklamları aracılığıyla;

  • Kullanıcıları web sitenize çekebilir,
  • Tweet etkileşimi sağlayabilir,
  • Kullanıcıların sizi takip etmesini sağlayabilir, 
  • Uygulama ve hesap tanıtımı yapabilirsiniz.

Twitter Reklamları Nasıl Ücretlendirilir?

Twitter reklamlarında ücretlendirme reklam türüne göre değişiklik göstermektedir. Twitter reklamları ile ilgili detaylı bilgi almak için konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla iletişime geçebilir, aklınıza takılan bütün soruları iletebilirsiniz. 

Twitter Reklam Modelleri

Twitter Reklamları Nerede Görüntülenir?

Twitter reklamları arama sonuçlarında, anasayfa zaman akışında ve profil sayfalarında görüntülenir.

Twitter Reklamlarının Hedefleme Seçenekleri Nelerdir?

Twitter reklamlarında kullanıcı adı, cihaz, konum, anahtar kelime ve ilgi alanı hedefleme seçenekleri ile doğru kullanıcıya ulaşmak mümkündür.

Twitter Reklam Modelleri Nelerdir?

  • Sponsorlu Gündem olarak geçen bu reklam modeli aracılığıyla gündemin en başında yer alabilir ve çok sayıda kullanıcıya ulaşabilirsiniz. 
  • Sponsorlu Hesap reklam modeli ile Kimi Takip Etmeli bölümünde Twitter hesabınız yer alır, böylece takipçi sayısını artırabilirsiniz. 
  • Sponsorlu Tweet reklamları kullanarak, sizin tarafından belirlenen anahtar kelimeler aracılığıyla, sizi henüz takip etmeyen kullanıcıların arama sonuçlarında reklamınızı gösterebilirsiniz .

Twitter Reklamlarının Performansı Nasıl Takip Edilir?

Twitter’ın detaylı istatistik ara yüzü ile reklam trafiğinizi ve organik erişimleri takip edebilirsiniz. Kullanıcıların her bir Tweet ile girdiği etkileşimi inceleyerek, buradan aldığınız detaylı bilgilerle hedef kitlenizin daha çok etkileşime geçtiği içerik türlerini tespit edebilir, stratejinizi bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz. 

Bizi takip edin
HEMEN BAŞVUR