Sercan ÇepniYazılım Geliştirme Uzmanı

Sercan Çepni

Merhaba! Ben Sercan Çepni, yazılım dünyasına adım atan, enerji dolu ve tutkulu bir bilgisayar mühendisiyim. 1989 Eskişehir doğumlu olup, sayısız üniversiteden mezuniyetle kendimi sürekli geliştirdim ve başarılarımla ön plana çıktım. Kocaeli Üniversitesi Yerel Yönetimler, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi, Kastamonu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri. Ayrıca Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans programını da tamamladım.

Küçük yaşımdan itibaren bilgisayarlarla iç içe olup, zamanla bu tutkum yaşam tarzıma dönüştü. Başlangıçta PHP & MySQL ile başlayan yazılım maceram, Java, C#, Kotlin, Vue.js, MsSql ve SQLite gibi dillere merak salarak devam etti. Ayrıca, ağ yönetimi ve sunucu konularına olan ilgimle Centos Server, Windows Server, cPanel, Plesk ve CyberPanel gibi alanlarda da kendimi yetiştirdim.

Yüksek lisans eğitimimin ardından yapay zeka ve NLP konularına odaklanarak, speech-to-text gibi heyecan verici alanlarda çalışmalar yürüttüm. Ayrıca, projelerimde Amazon Web Services'in gücünden yararlanarak EC2, Auto Scaling, Lambda, Simple Queue Service, S3, CloudWatch, Amazon EventBridge, VPC, RDS ve Lightsail gibi servislerle çalıştım.

Eğitim ve iş yaşamının yanı sıra, yabancı dizi ve bilimkurgu filmleri tutkunu biriyim. Yeni şeyler öğrenmeye ve kendimi sürekli geliştirmeye olan merakım hiç bitmiyor.

DİĞER KİŞİLER
logo
close-menu